roditeljski1

U četvrtak, 24.11.2016., u dječjem vrtiću "Morska vila" Nin održan je roditeljski sastanak na temu Priprema za školu-priprema za život. Roditeljskom sastanku odazvalo se 22 roditelja. Na početku sastanka roditeljima je podijeljen anketni upitnik o zadovoljstvu roditelja načinima i količinom informiranosti o odgojno-obrazovnom radu u vrtiću. Roditeljima je također ponuđeno na izbor nekoliko tema za idući komunikacijski sastanak, koji ćemo organizirati ovisno o željama i potrebama roditelja.

Kroz predavanje i pp prezentaciju nastojali smo roditelje upoznati s osnovama razvoja i razvojnim područjima djeteta u ranim godinama života, načinima i aktivnostima za poticanje pojedinih područja razvoja te zahtjevima škole odnosno razvojnim karakteristikama, vještinama i sposobnostima koje bi dijete trebalo imati pred sam polazak u školu. Održane su i 4 radionice, kojima smo roditeljima na zanimljiv i iskustven način pokazali kako dijete kroz igru postaje kompetentnije u kognitivnom, emocionalnom, socijalnom, motoričkom i komunikacijskom smislu.

Galeriju fotografija možete pogledati OVDJE.