Slide01

U ponedjeljak 3.12.2018. održan je roditeljski sastanak Odgoj i obrazovanje za izazove budućnosti.

Djeca uče od rođenja, njihovo je učenje cjelovito, a ne rascjepkano po predmetnim područjima, ona uče kroz izravno, neposredno iskustvo, kroz igru i aktivnim sudjelovanjem u procesu učenja, u interakciji s drugom djecom i podržavajućim odraslima, tj. odraslima koji ih razumiju i uvažavaju. U kvalitetno oblikovanom odgojno-obrazovnom procesu, djeci se osiguravaju poticajni materijalni uvjeti da bi mogla «učiti čineći», raznovrsne socijalne interakcije da bi mogla učiti «s drugima» te dovoljno slobode da bi u aktivnostima mogla djelovati i učiti «na svoj način», s obzirom na svoje individualne posebnosti i profil inteligencije.

Roditeljima smo prezentirali način rada u vrtiću te osobine i karakteristike koje bi djeca trebala imati pred polazak u školu.

Razvojne osobine djeteta pred polazak u školu